Piatok, sobota, niekedy aj stred týždňa. Na párty sa dá ísť skutočne kedykoľvek. Neraz sa nám však stalo, že párty sa zvrtla iným smerom ako sme chceli a na druhý deň nás potrápila tá mrcha opica.

Ako sa jej však zbaviť? Bezbolestné to určite nebude, lebo už len tá “kocovina” sama o sebe bolí. Neskutočný bolehlav, v ústach Sahara, žalúdok ako na vode. Vyskúšajte týchto pár trikov a prekabáťte ju.

Voda, voda, voda

A ešte raz voda. Tá je základ. Slúži ako detoxikačný prostriedok, pretože vďaka nej vyplavíte z tela všetko škodlivé. Navyše alkohol dehydruje telo a vytvára v hlave tlak. Pite preto vodu priebežne.

Dajte telu draslík

Aj ten je totiž “vďaka” alkoholu z tela odvádzaný. A pre naše telo je skutočne dôležitý. Doplňte ho vďaka potravinám zo zoznamu, ktorý nájdete TU.

Jedzte!

A to ešte predtým ako sa rozhodnete vymiesť všetky bary v meste. Hoci má alkohol dostatok kalórií, plnohodnotné jedlo vám nenahradí. Plný žalúdok dokonca znižuje obsah alkoholu v krvi.

Druh alkoholu

Možno sa vám to nezdá, ale aj výber toho, čo budete piť má vplyv na to, ako budete ráno doriadený. Radšej siahnite po “priesvitnom” alkohole a vyhnite sa červenému vínu či rumu. V prípade, že chcete ostať verní tmavému, uprednostnite kvalitu.

Prechádzka

Áno, my vieme, že vám ide rozstreliť hlavu a najradšej by ste celý deň preležali v posteli, ale to by bola chyba. Choďte sa prejsť na čerstvý vzduch. Urobí vám dobre.

Extra tip

Ak nepomôže nič zo spomenutého skúste do seba kopnúť multivitamínový šumák, vajíčka či lyžičku medu. A rozhodne sa vyhniť minerálkam a všetkému bublinkovému.

Foto: Freepik