Slovensko je nádherná krajina s prekrásnymi horami a lesmi. Preto by sme ich mali chrániť, veď aj vďaka nim máme dostatok kyslíka, ktorý je pre náš život nevyhnutný. Lesy sú miestom skvelého oddychu, kde sa dá vyčistiť myseľ a premýšľať.

Je ale smutnou realitou, že Slovensko “trpí” devastáciou a výrubom lesov a to aj v národných parkoch. Práve preto sa hŕstka ľudí rozhodla vytvoriť projekt “My sme les”, kde bojuje proti výrubom. K tejto iniciatíve sa pripojili aj mnohé známe osobnosti, ktoré chcú naše lesy zachrániť.

Juraj Šoko Tabáček

Les je pre mňa miesto, ktoré ma robí kompletným. Ten príjemný typ špeciálneho pokoja, od ktorého často prehnane očakávam, že ma odstrihne od hluku a zbesilosti civilizácie. Vždy som si myslel, že les je veľký a múdry organizmus a stromy sú len jeho viditeľnou časťou. Veľmi chcem aby sa aj moje deti v lese nielen orientovali, ale aj vyznali. A tak dúfam, že na tento tréning im ešte trochu lesa dokážeme ustrážiť… Myslím, že v lese môžeme nájsť viac ako huby a bobule, môže sa stať, že tam stretneme SEBA…”

Slávka Halčáková

Keď som v lese, cítim sa najviac doma. Načerpám energiu a vypustím tam náklad z rýchleho spôsobu života a cítim sa bližšie k sebe a spojená so všetkým živým. V lese si najviac uvedomujem, ako sme sa vzdialili od toho, čo je nám prirodzené a bez čoho život nie je možný. Je čas, aby sme si uvedomili, že lesy máme chrániť a rešpektovať. Ak ktorýkoľvek politik nemá vo svojom programe starostlivosť o životné prostredie, jeho verejné angažovanie nemá zmysel. Načo nám bude ekonomika bez prírody? Tak necitlivo ako sa chováme k našim lesom, tak necitlivo sa chová človek k človeku a k sebe samému. My sme ten les, to je naše zrkadlo.”

Marcel Forgáč

“Rád sa dívam na les zhora, z tatranských stien. Vyzerá ako oceán. Tajomnosťou a intenzitou vône nezaostáva.Vidím len hladinu a tuším bohatstvo pod ňou. A každý, kto les miluje vie, že sa v ňom môžeme stať objaviteľom ako Cousteau pod naozajstnou hladinou.”

Pridajte sa aj vy k iniciatíve “My sme les” a zachráňme tak miesto na oddych, šport a premýšľanie. Ak to s výrubom pôjde takto ďalej, ďalšie generácie nebudú mať kam chodiť za čistým kyslíkom.

Zdroj/Foto: mysmeles.sk | Video: Youtube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk