Pleť bez vrások s botoxom

Botulotoxín (nazývaný aj botox) je vlastne klobásový jed. O jeho účinkoch a využití v kozmetickom priemysle už iste nejeden z vás čítal x-krát. Viete však o ňom naozaj všetko? Ak nie, čítajte ďalej.

Botox je priateľom každého, kto chce mať krásnu pleť bez vrások alebo sa chce vyhnúť nepríjemnému poteniu. Jeho využitie by však mohlo byť oveľa širšie. Povieme si zopár zaujímavých faktov, ktoré prekvapili aj nás.

Ide o najúčinnejší prírodný jed a otrava týmto jedom bez okamžitej liečby môže vyvolať smrť udusením pri plnom vedomí.

Mohlo by vás zaujímať:TOP kozmetické procedúry, ktoré vám uberú roky: Vyzerajte vďaka nim mladšie!

Po prvý raz bol použitý pred 40-timi rokmi v Amerike, a to pri liečbe škuľavosti. Jeho pozitívne účinky môžete využiť pri liečbe chronickej migrény, pri hyperaktívnom mechúre či dokonca pri liečbe depresie a v budúcnosti sa uvažuje nad jeho využitím pri liečbe abnormálneho srdcového tepu. V súčasnosti sa využíva hlavne v kozmetickom priemysle na vyhladenie vrások a odstránenie nadmerného potenia.

Na vlastnej koži

Botox je teda nielen jedom, ale aj skvelým pomocníkom. Sami sme mali možnosť vyskúšať jeho účinky na vyhladenie vrások okolo očí. Obavy pred aplikáciou boli samozrejmé, ale výsledný efekt veľmi potešil. Celá procedúra aj s inštruktážou od lekárky (podrobne nám opísala celý zákrok, účinky i riziká – tie sú minimálne) trvala zhruba 20 minút. Samotné vpichy neboli vôbec cítiť a po odchode z ordinácie stačilo trošku púdru, aby sme zahladili maličké ranky spôsobené ihlou. Druhý deň po aplikácii už neboli vidieť žiadne drobné ranky, na tretí deň sa pokožka začala vyhladzovať a do týždňa boli vrásky okolo očí preč. Účinok botoxu na odstránenie vrások trvá zhruba pol roka. Botox uvoľňuje mimické svaly, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások. Dodáva tvári uvoľnený, svieži výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu. My sme boli s výsledkom tak spokojní, že si iste dáme ešte nejaké to rande s týmto zázračným jedom. A cena celej parády? Od 90 € v menších salónoch (jedna lokalita) do 300 € v prestížnych zariadeniach.

Foto: flickr.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk