Hovorí sa, že každý je strojcom svojho šťastia. A niečo na tom určite bude. Ak sme šťastní a spokojní, cítime sa omnoho lepšie a aj naše zdravie je pevnejšie a lepšie slúži. Sú však veci, ktoré naše šťastie ničia, tlačia do úzadia.

Každý si zaslúži byť šťastný a zdravý. Preto však treba aj niečo urobiť. Stačí sa vzdať niektorých negatív v našom živote a svet bude hneď krajší.

#15 Vzdajte sa potreby mať za každú cenu pravdu

Mnohí z nás jednoducho neustoja to, že nemajú pravdu. Často krát dochádza k situácii, že ak si tvrdohlavo stojíme za svojou pravdou, môžeme tým zapríčiniť koniec vzťahov, riskujeme tým teda aj stres a bolesť, a to nielen našu, ale aj ostatných. A to sa neoplatí. Položte si vždy v duchu radšej otázku, či je naozaj nutné presadzovať svoju pravdu za každú cenu.

#14 Vzdajte sa potreby mať nad všetkým kontrolu

Nemusíte mať vždy všetko a všetkých pod kontrolou – situácie, ľudí, udalosti. Nemôžete mať kompletne všetko pod palcom. Nechajte niektoré veci jednoducho plynúť. Budete sa cítiť omnoho slobodnejšie a šťastnejšie.

#13 Vzdajte sa viny

Brať na seba vinu za všetko, čo sa udialo tiež nie je správaním šťastných ľudí. Ani v prípade, ak ste skutočne za niečo zodpovední, netrápte sa tým. To, čo sa stalo sa už neodstane a ak sa budete trápiť, šťastnejší nebudete.

#12 Vzdajte sa samotrýznenia

Na svete je kopa ľudí, ktorí ubližujú sami sebe, a to len kvôli negatívnym myšlienkam o nás samých. Ak dokážete nastaviť svoju myseľ na pozitívne myslenie o sebe a prestanete o sebe pochybovať, šťastie príde samé.

#11 Vzdajte sa limitujúcich presvedčení

Nemyslite o veciach v súvislosti, čo môžete a čo už nie, čo je možné a čo nie. Ak chcete, ak skutočne chcete, dokážete čokoľvek si zaumienite. Jediný limit, ktorý v živote máte, ste vy samy. Jednoducho rozprestrite krídla a leťte!

#10 Prestaňte sa sťažovať

Nikto nemá rád ľudí, ktorí sa neustále na niečo sťažujú. Či už ide o chuť jedla, o správanie ľudí, o atmosféru udalostí. To všetko vás šťastnými neurobí. Snažte sa na všetkom radšej nájsť vždy niečo pozitívne a na to sa zamerajte. Sila pozitívneho myslenia je skutočný zázrak.

#9 Prestaňte kritizovať

A radšej chváľte. Nemusíte všetko okomentovať a skritizovať len preto, že sa vám niečo nepáči. Sme ľudia, sme odlišní a máme odlišné názory. To, čo sa nepáči nám sa iným môže. Osvojte si toto pravidlo a namiesto kritiky 10 vecí, 1 pochváľte. Hneď sa budete cítiť lepšie.

Zdroj: purposefairy.com | Foto: Freepik