Tuk, ktorý sa usadzuje na bruchu a vytvára takzvanú „pneumatiku“, ktorá nám na kráse rozhodne nepridá, je najväčším problémom mnohých z celého sveta. Nielenže tento nevítaný jav nevyzerá vôbec dobre, môže nám spôsobiť aj nemalé zdravotné problémy.

Najhoršie však je, že ak sa nám už raz usadí na tele, zbaviť sa ho je veľmi zdĺhavé. Dokonca sa to niekedy môže zdať až nemožné. Nasledujúce potraviny vám pomôžu zvíťaziť nad neželaným brušným tukom!

Milovaná káva

Kofeín nachádzajúci sa v káve pomáha stimulovať metabolizmus a tak odbúrať aj tuk usadený na bruchu. Najlepším druhom kávy na tento účel je zelená káva, pretože obsahuje kyselinu chlorogénnu, ktorá podporuje metabolizmus pečene spaľujúci tuky.

Jabĺčka

Toto chutné ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínov a antioxidantov, pričom tie sú najväčším strašiakom tuku nielen na bruchu. Pre dosiahnutie čo najväčšieho efektu je potrebné zjesť aspoň tri denne.

Ryby

Omega-tri mastné kyseliny sú v boji s nežiadúcim tukom jednou z najaktívnejších zložiek. Najvhodnejšie ryby pre dosiahnutie želaného výsledku sú losos, sleď, tuniak, morský vlk, sardely, ale aj ančovičky.

Banány

Toto sladučké ovocie je pravdepodobne najobľúbenejším na celom svete. Okrem skvelej chuti je zdrojom vitamínov potrebných pre naše telo ako sú draslík, vápnik a horčík. Keďže má banán skvelú chuť, môže sa stať vašou maškrtou, po ktorej siahnete, keď dostanete chuť na niečo sladké.

Citrusy

Citróny, grapefruity či pomaranče. Všetky druhy citrusových plodov obsahujú hojné množstvom vitamínu C. Práve tento vitamín sa podieľa na rozpúšťaní tukov.

Zdroj: brightside.me, goodhousekeeping.com | Foto: Freepik.com, Pixabay.com