Nech robíme čo chceme, jeseň vždy so sebou prináša aj nádchu spolu s chrípkou. Jednoducho to k tomuto sychravému ročnému obdobiu patrí, ale vďaka tejto jednej maličkosti môžeme nepríjemné choroby obísť a užívať si krásne jesenné dni naplno.

Predstavte si, že stačí len 20 sekúnd. Jedna tretina minúty a možno práve vďaka nej predídete vreckám plných zasoplených vreckoviek. A tých pár sekúnd si predsa dokáže nájsť každý z nás.

Mydlo a teplá voda

Umývanie rúk je kľúčom k zdraviu, ak sa všade hemžia baktérie. Či už sa držíme v MHD alebo sa dotkneme kľučky po chorom kolegovi, je nesmierne dôležité, aby sme si v tomto chrípkovom období umývali ruky častejšie, než sme zvyknutí. Pod prúdom teplej vody by sme si mali mydlom umyť aj zápästia, priestor medzi prstami, nechtové lôžka a kožičku pod nechtami, aby sme zlikvidovali všetky baktérie. Poriadne umytie rúk by malo trvať dvadsať sekúnd.

Sušenie rúk

Papierové vreckovky, sušička rúk s vysokorýchlostnými tryskami, v podstate to nie je až tak dôležité. Platí len jedno pravidlo – aby sme sa vyhli styku s baktériami, nikdy si neutierajme mokré ruky do vlastného oblečenia!

Antibakteriálny gél

Antibakteriálny gél by sa mal stať číslom jeden v našej taške. Jeho veľkou výhodou je, že nezaberie veľa miesta a dokáže zabiť až 99,9% baktérií z našich rúk.

Foto: Pixabay