Poznáme kokosový, jojobový či argánový, ale málo z nás pozná aj moringový olej. Tento olej z himalájskeho stromu Moringa má však oveľa väčšie prínosy pre zdravie našej pokožky, než spomínané populárne oleje vyššie.

 

Vitamín E

Je vedecky dokázané, že vitamín E je silným antioxidantom, ktorý dokáže našu pokožku chrániť a taktiež dokáže posilniť aj náš imunitný systém. Moringový olej má silné protizápalové účinky, znižuje hladinu glukózy a cholesterolu v krvi a posilňuje krvné cievy.

Zdravá a krásna pokožka

Olej zo semien stromu Moringa dodá našej pokožke novú vlnu hydratácie, energie a nádherne ju prežiari. Napriek tomu, jeho textúra nie je mastná, ide o tzv. suchý olej. Veľké plus moringového oleja je to, že je vysoko “protivráskový” a zároveň má protizápalové a upokojujúce účinky. Tie ulahodia aj problematickej pleti, ktorú trápi akné spolu s tmavými stopami po akné.

Zdravé a krásne vlasy

Moringový olej je vynikajúci ako prírodný vlasový zábal či maska. Ak si vlasy pred umytím necháme približne jednu hodinku v moringovom zábale, naše vlasy nadobudnú „nový život“. Naša koruna krásy bude hĺbkovo hydratovaná, lesklá a bez lupín.

Foto: Pixabay, Freepik