Hoci žijeme v modernej dobe, ani dnes neexistujú lieky na všetky choroby. Stále sú na svete choroby, ktoré sa nedajú liečiť, prípadne sú len veľmi ťažko liečiteľné. A práve s jedným nebezpečným ochorením bojuje len 9-ročné dievčatko.

Maddie Hoffman pochádza z Burlesonu v Texase a trpí epidermolytickou ichtyózou. Už pri jej narodení nad ňou lekári lámali palicu a nedávali jej veľkú šancu na prežitie. Jej rodičia sa však nevzdali a vďaka každodennej starostlivosti sa ju podarilo udržať nažive. Choroba, ktorou Maddie trpí jej spôsobuje 10-krát rýchlejší rast kože.

Keď sa Maddie narodila, už vtedy bolo jasné, že má ichtyózu. Narozdiel od iných novorodencov bola pokožka dievčatka jasno červená a vyzerala akoby mala popáleniny. Maddie už trikrát bojovala kvôli infekciám o život. Dennodenne podstupuje zdĺhavú procedúru, pri ktorej sa zbavuje odumretých buniek. Ak by ju nepodstúpila, jej pokožka vyschne natoľko, že by sa dievčatko nemohlo ani hýbať.

Táto procedúra tiež eliminuje riziko nákazy. Dostáva antibiotiká, bez ktorých včasného podania, by mohla umrieť. Potrebuje neustálu hydratáciu, neinfekčné prostredie a mnohokrát karanténu. Keď bola Maddie ešte bábätko, rodičia sa jej mohli dotknúť výhradne v rukaviciach. Dievčatko trpí jednou z najťažších foriem ochorenia. Veľakrát si vyžaduje agresívnu a bolestivú liečbu, pri ktorej strávi aj 3 hodiny denne. Najviac postihnuté má Maddie nohy. Pri akomkoľvek trení jej vznikajú pľuzgiere.

Maddie si uvedomuje závažnosť svojho ochorenia, no napriek tomu je stále veselým a pozitívnym dievčatkom. Snaží sa pomáhať ostatným. Preto je naozaj smutné, že sa stala terčom šikany svojich spolužiakov. Kvôli tomuto ochoreniu je vzhľad jej pokožky nezvyčajný, má ju sfarbenú do červena a zapácha. S rodinou žijú zo dňa na deň, no nestrácajú nádej, že jedného dňa sa nájde liek na túto chorobu.

Zdroj: DailyMail | Foto: Youtube