Slovensko sa konečne môže pochváliť dostavaním a otvorením prvej nemocnice novej generácie. Jej výstavba trvala dva roky a slávnostne ju otvorili v utorok 21. novembra v Michalovciach. Ide o vôbec prvú dokončenú všeobecnú nemocnicu na Slovensku po takmer 30-ich rokoch. Prvých pacientov by táto nemocnica mala začať prijímať už v decembri. 

Nemocnica novej generácie je v podstate akýmsi medzníkom kvality a bezpečnosti nemocničnej starostlivosti na našom území. Patrí do siete nemocníc Svet zdravia. Pacientom ponúkne nielen nové, moderné technické vybavenie a priestor, ale dokonca aj zahraničné know-how z oblasti logistiky a medicíny.

Nová nemocnica v Michalcovciach dokáže poskytnúť väčší rozsah zdravotníckych výkonov než tomu bolo doposiaľ. Vďaka modernizácii sa minimalizuje potreba prevozu pacientov na pracoviská v Košiciach či Prešove. Nemocnicu budú môcť využívať poistenci všetkých poisťovní z okolia Michaloviec a celého Zemplína. Nemocnica chce pôsobiť nadregionálne ako centrum pre akútnu medícinu pre celé východné Slovensko.

Zdroj: dobrezdravotnictvo.sk | Video/Foto: Facebook/Nemocnice Svet zdravia

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk