Kozmetickým trhom otriasa ďalšia kauza s nebezpčnými výrobkami, ktoré môžu mať škodlivý vplyv na naše zdravie. Boli nahlásené do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky). Ak niektorý z nasledujúcich produktov používate, radšej ho rovno vyhoďte.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky varoval občanov pred nebezpečnou kozmetikou, ktorá môže ohroziť zdravie človeka. Nižšie uvedené výrobky sa môžu objaviť aj na slovenskom trhu. Ak ich máte doma s ich používaním radšej prestaňte, mohli by spôsobiť nepríjemnú alergiu. Ide o nasledovné výrobky:

Telové maslo značky DELON – Body Butter with Coconut Oil infused with Bamboo. Vo výrobku bola zistená prítomnosť methylisothiazolinonu, ktorá sa môže použiť len v zmývateľných výrobkoch, čo v tomto prípade splnené nie je.

Ďalším nevyhovujúcim výrobkom je špongia s mydlom na umývanie – dispofoam one, Disposable, Soapy sponge, značka Dispofoam. V balení sa nachádza 50 kusov špongií, pričom obsahujú zmes konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone. Tieto látky sa môžu používať len v zmývateľných výrobkoch, pričom tu sa neuvádza, že je výrobok potrebné zmyť.

Ďalšie dva výrobky sú určené pre deti, preto opatrnosť zvýšte ešte viac. Prvým je nezmývateľný kondicionér na vlasy pre deti – Kids Organics Olive & Soy Oil Moisturizing Growth Lotion, značka Africas Best. Opäť sa uvádza, že výrobok obsahuje zmes konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone.

Posledným produktom je opäť kondicionér na vlasy pre deti. Je to nezmývateľný výrobok, ktorý obsahuje zmes konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone. Ide o výrobok African Pride Dream Kids Detangler Miracle, značka Africas Best.

Zdroj: uvzsr.sk | Foto: uvzsr.sk, cvmedica.com, pixabay.com ilustračná

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk