Extrémnych premien Slovensko sa zúčastnila zatiaľ najmladšia účastníčka. Klaudia má 18 rokov a študuje na strednej zdravotníckej škole. Na svoj mladý vek trpela extrémnou obezitou a vážila neuveriteľných 175 kilogramov.

Vyšetrenia, ktoré na začiatku absolvovala ukázali, že jej BMI (body mass index) je oproti optimálnemu zvýšený dvojnásobne a má až 40-násobne zvýšené riziko vzniku cukrovky. Klaudia sa však rozhodla zmeniť. Rozhodla sa schudnúť a cítiť sa lepšie.

Ako dieťa bola chudá. Až do obdobia v materskej škole. Vtedy sa jej rodičia rozvádzali, a to sa podpísalo aj na jej stravovacích návykoch. Ešte sa len naraňajkovala a už uvažovala nad tým, čo si dá v bufete. Hoci sa rozhodla pre zmenu, vzdávala to. Týždeň doma jej priniesol desať kíl navyše. Opúšťala sa a upadala do depresie. No potom prišla motivácia v podobe Chrisa Powella a Klaudia chytila druhý dych.

Aby jej tréner Maroš pomohol robil aj nemožné. Vymýšľal rozličné spôsoby motivácie. Vzal ju na leto do Bratislavy, zavolal Chrisa Powella, ponúkol jej zmenu školy či prerušenie štúdia. Hoci to bolo ťažké, Klaudii sa podarilo schudnúť 77 kilogramov a rozhodla sa v chudnutí pokračovať. Dnes je z nej krásna mladá dám a my jej držíme v jej ďalšej ceste palce.

Zdroj/Foto: TV Markíza

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk