slon, myšlienka, vesmír

Venovali ste niekedy svoj čas uvažovaniu o tom, na čo každý deň myslíte? Denne ich je niekoľko tisíc. Každá jedna myšlienka má pre nás nejaký význam a ak je tých myšlienok príliš veľa, človek je podráždený, unavený  a nemôže spávať. Tak dochádza k tomu, že sa nám stávajú rôzne nešťastné náhody, ktoré vlastne ani náhodami nie sú. Ako to funguje?

Žijeme v dobe, kde nám naše myšlienky vnucuje spoločnosť. Určite ste už počuli vetu: „Ty nikdy nič nedokážeš!“ Aj keď to nebola vaša myšlienka, vy ste si ju zobrali k srdcu a nakoniec ste tomu uverili. Spoločnosť nemá záujem, aby ľudia boli samostatní.

Každá myšlienka tvorí. Najprv je myšlienka, potom slovo a nakoniec čin. Ak tvorivú silu myšlienok nevyužijete vy, využije ju niekto iný. Myšlienka v čistej hlave ma obrovskú silu. Ľudia, ktorí meditujú, cvičia jógu alebo robia činnosti, kedy dokážu všetky myšlienky filtrovať, tak sú spokojnejší a majú lepšie usporiadaný život ako ostatní.

My sme odrazom svojich myšlienok. Človek bez cieľa nevie, kam smeruje. Týmto postojom dáva priestor svojím obavám a strachu. Určiť si pevne stanovené ciele vo svojom živote je podstatné! Pri formulovaní svojich cieľov nevyslovujte veci ako nechcem, nie som a podobne. Zákon príťažlivosti tieto zápory vynecháva. Nepíšte „chcem byť bohatý“ ale napíšte „som bohatý“.  Chcieť niečo vedie ešte k väčšiemu „chceniu“. Nezabúdajte na jednu dosť podstatnú vec – všetko, čo sa dá kúpiť peniazmi, sa dá nahradiť. Veci, ktoré dostávame zadarmo (napr. vzduch, slnko, lásku, zdravie), nedokážeme nahradiť ničím.

Zdroj: Tajomstvo úspechu – J. Zbojek | Foto: Pixabay