Šalvia lekárska je v našich končinách dobre známa. Menej známa je jej indiánska príbuzná – Šalvia biela (Salvia Apiana, White Sage). Pochádza z východného pobrežia Severnej Ameriky a domorodí Indiáni ju považujú za najposvätnejšiu rastlinu. Čo je na nej také zvláštne a čarovné?

Šalvia biela je výnimočná veľmi výraznou arómou a nádhernou striebornou farbou. Dokáže čistiť priestor, predmety aj ľudí od negatívnych energií. Priveľa negatívnej energie človeka vyčerpáva, avšak máme riešenie. Tradičný šamanský rituál spočíva vo vykurovaní príbytku sušenými lístkami rastliny. Indiáni týmto spôsobom zaháňajú nielen negatívne myšlienky a choroby, ale aj zlých duchov.

Dym Šalvie bielej má vraj schopnosť odvádzať uviaznuté duše do svetla. Ak sa necítite vo svojej koži alebo u vás doma „straší“, zahrajte sa na šamana. Je to jedna z možností ako prinavrátiť vášmu telu aj domovu harmóniu. Nezáleží na pôvode negatívnych vibrácií. Je úplne jedno či pochádzajú z vašich emócii a myšlienok alebo od iných ľudí a duchov. Týmto energetickým čistením sa zbavíte stresu aj úzkosti. Prináša pozitívne myšlienky a navracia pohodu duši i telu.

Vydymenie Šalviou bielou je vhodné vykonať v prípade ak:
  • máte pocit prítomnosti ducha/entitiy (v byte či v dome „straší“),
  • došlo ku konfliktu/hádke (cítite zlosť, hnev),
  • máte depresívnu náladu,
  • cítite úzkosť, stres, nepokoj,
  • strácate energiu,
  • trpíte nespavosťou,
  • necítite sa zdravotne v poriadku,
  • používate elektroniku produkujúcu elektrosmog (počítač, mobilný telefón atď.).

Ako správne vydymovať?

Pripravte si vlastnú modlitbu, ktorá bude sprevádzať obrad očistenia. Prichystajte si za hrsť vysušených lístkov Šalvie bielej, okná a dvere majte zatvorené. Do kadidelnice, keramickej alebo akejkoľvek žiaruvzdornej nádoby vložte šalviové listy a zapáľte ich. Sfúknite plameň tak, aby z listov stúpal iba dym.

Dym rozháňajte krúživými pohybmi dlaňou alebo pierkom tak, aby sa dostal do každého kúta miestností. Postupujte od prízemia až po najvyššie poschodie. Ak očisťujete človeka postupujte smerom od nôh k hlave. Opakujte popritom modlitbu za očistenie.

Po ukončení obradu čistenia vyjdite pred hlavné vchodové dvere. Nechajte dym pôsobiť 15 minút a vráťte sa dnu. Otvorte na chvíľu okná a dvere, aby mohla negatívna energia pohltená dymom odísť preč.

Po dokončení obradu zahaste tlejúce listy. Ak použijete celý zväzok šalvie bielej, tlejúcu časť môžete odstrihnúť, nechať dohorieť alebo uhasiť a zväzok opakovane použiť inokedy.

Foto: Freepik