Predstavte si situáciu, že sa ocitnete v ťažkej životnej chvíli. Skolí vás (vo väčšine prípadov) smrteľná choroba. Máte nádej na vyliečenie, no poisťovňa vám liečbu nepreplatí, lebo vraj nejde o jedinú možnosť.

To, že je tento spôsob o 50% účinnejší ako ostatné, je pre poisťovňu vedľajšie. Pani Pavlína Dandová z Čiech už rok a štvrť bojuje s rakovinou. Nevinná bolesť v krku sa zmenila na odporného raka. No nevzdáva sa a bojuje. Bojuje vďaka drahej liečbe. Odkedy bojuje s rakovinou, od lekárov počúva to isté dokola: “Pani Dandová, ide o vás a vaše telo, akékoľvek rozhodnutia o vašej liečbe sú čisto vo vašich rukách.”

No poisťovňa má na to zrejme iný názor a matke s dvomi malými deťmi dali oficiálne stanovisku, že má u nich nedoplatok za liečbu. Tá ju stojí takmer 100 000 českých korún každé tri týždne. Práve kvôli tejto liečbe sa musia s rodinou vzdať svojho bývania a presťahovať sa k rodine či priateľom. Pavlína však nechce veci nechať len tak. Chce sa obrátiť na právnika a brániť svoje práva. Práva na život.

Celá naša redakcia drží pani Pavlíne palce a praje jej čo najrýchlejšie uzdravenie.

Zdroj: Back on Trees | Foto: Facebook Back on Trees