Minulý týždeň sme vás informovali o obsahu nebezpečného fipronilu v sušienkach, ktoré vyrábajú Pečivárne Liptovský Hrádok. Spomínaný pesticíd odhalila vo vaječnej zmesi Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky.

Vaječná zmes, ktorá bola použitá na výrobu sušienok pochádzala z Poľska a obsahovala pesticíd fipronil. Práve pre toto zistenie Pečivárne Liptovský Hrádok preventívne stiahli svoje výrobky z obchodov. Avšak doteraz nebolo známe, o ktoré sušienky išlo. „Konali sme najrýchlejšie, ako sme mohli, aby sme ochránili zdravie našich zákazníkov. Z obchodov sme stiahli postihnuté šarže a naviezli nové, pri ktorých bola použitá vaječná zmes s rozborom, ktorý potvrdzuje, že neobsahuje fipronil. Ak má ktokoľvek doma sušienky z niektorej z postihnutých šarží, na predajni mu ich vymenia. Ospravedlňujeme sa všetkým zákazníkom za komplikácie,” povedal pre portál tvnoviny.sk generálny riaditeľ Pečivární Liptovský Hrádok, Ján Fencl. „Výrobky sa nachádzajú v skladoch, v predajniach a postupne ich sťahujeme do centrálneho, osobitne vyhradeného skladu, v ktorom budú čakať na likvidáciu. Do obchodov postupne navážame nové výrobky. Znamená to, že naše výrobky v regáloch sú všetky v poriadku a neobsahujú vaječnú zmes s fipronilom. V niektorých predajniach naše výrobky ešte v regáloch nie sú, keďže ich rozvážame z výroby len postupne. Chcem sa ospravedlniť našim zákazníkom za spôsobené nepríjemnosti.”

V prípade, že máte niektoré zo spomínaných sušienok doma a zakúpili ste ich nedávno, choďte ich vrátiť do predajne a tam by vám ich mali vymeniť. Ak máte dané sušienky doma už dlhšiu dobu radšej ich rovno vyhoďte a rozhodne nekonzumujte.

Zoznam sušienok, ktoré obsahujú fipronil

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Pexels