Žijeme v dobe, kedy ľudia začínajú inklinovať k bio, eko, raw a fit produktom. Možno je ich cena o niečo vyššia ako ceny tých obyčajných, v ktorých je chémie až-až, ale aspoň šetria náš organizmus. A samozrejme aj prírodu. 

Ak však nechcete investovať nekresťanské peniaze do bio pleťových masiek, môžete si také vyrobiť aj v pohodlí vášho domova. Postačia vám na to ingrediencie, ktoré ponúka vaša chladnička či špajza.

Unavená pleť

Ak je vaša pleť bez známok energie, potom je pre vás táto maska ako stvorená. Dodá vám energiu, jas a pleť osvieži. Budete potrebovať jednu dozretú papáju, ktorú vyčistíte a rozpučíte. Pridajte do nej 1 žĺtok a dôkladne zmiešajte. Naneste a nechajte pôsobiť. Po 15 minútach opláchnite vlažnou vodou.

Mdlá pleť, rozšírené póry

Táto maska obsahuje mandle, ktoré pôsobia na pleť ako píling. Ten pokožku vyčistí a osvieži. Pripravíte ju zmiešaním 1,5 PL najemno pomletých mandlí s 1 PL smotany. Krúživým pohybom naneste na tvár a nechajte pôsobiť 5 minút. Následne zmyte vlažnou vodou.

Aknózna pleť

Ak je vaša pleť problémová a trpí nepríjemnými vyrážkami, potom vám pomôže táto maska. Má dokonca protizápalové účinky. Na jej prípravu potrebujete 2 paradajky a 1 ČL medu. Masku nechajte pôsobiť 10 minút a potom zmyte. Odporúčame používať raz do týždne.

Zmiešaná pleť s nečistotami

Ak sa potrebujete zbaviť prebytočného mazu a suchšie miesta na pleti potrebujú naopak hydratovať, potom vyskúšajte masku z 2 PL tvarohu, ktoré zmiešate so šťavou z polovice citróna. Po 10 minútach pôsobenia opláchnite vlažnou vodou.

Suchá pleť so známkami starnutia

Táto maska vašu pleť vyživí, hydratuje a vypne vrásky. Zmiešajte 2 PL jogurtu s 1 PL teplého medu. Ak máte pleť príliš suchú pokojne do masky pridajte pár kvapiek mandľového oleja. Na pleť naneste masku v hrubej vrstve. Nezabudnite ani na krk a dekolt a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom zmyte vlažnou vodou.

POZOR! V prípade, že máte citlivú pleť, dávajte si pozor na masky, v ktorých sa nachádza exotické ovocie, zelenina alebo citrusy. Takúto masku najskôr vyskúšajte na malom kúsku kože a uistite sa tak, že na ňu nebudete mať alergickú reakciu.

Zdroj: slovakwoman.sk | Foto: Pixabay, Flickr

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk