Obľúbený švédsky reťazec IKEA zverejnil na svojich stránkach upozornenie pre zákazníkov. Týka sa výrobku, ktorý sa používa v kuchyni a v záujme zdravia vyzýva ľudí, aby si dali výrobok opraviť.

Ide o plynové varné dosky ELDSLÅGA. Dôvodom, prečo je nutná ich oprava, sú zvýšené emisie CO, ktoré presahujú limity povolené Európskou úniou. Ide najmä o prevenciu, aby sa predišlo možným rizikám. Zákazníci obchodu IKEA, ktorý zakúpili spomínané varné dosky pred 1. januárom 2018, budú mať od reťazca zabezpečenú opravu. Stačí, aby sa zákazníci na opravu prihlásili.

Tú zabezpečí obchodník, keďže k chybe výrobku došlo u ich dodávateľa. Ide o  nainštalovaný nesprávny vstrekovací plynový ventil v jednom z horákov, čo spôsobuje zvýšené emisie oxidu uhoľnatého. Zvýšené nebezpečenstvo požiaru či výbuchu nehrozí, napriek tomu je potrebné chybu odstrániť. Problém bol zistený pri výrobkoch predávaných v Európe. Aby bola chyba opravená, je potrebné, aby výrobok skontrolovať servisný technik. Táto služba je bezplatná.

“Žiadame zákazníkov, ktorí si kúpili plynovú varnú dosku ELDSLÅGA pred 1. januárom 2018, aby prestali používať veľký horák v pravom hornom rohu varnej dosky, kým nezabezpečíme jej opravu. Ostatné horáky sú bezpečné a je možné ich používať. Prosíme zákazníkov, ktorí vlastnia takúto varnú dosku, aby sa obrátili na Kontaktné centrum IKEA na tel. č. 02/48 226 111 a dohodli si ďalší postup odstránenia chyby. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je potrebný. Urobíme všetko pre to, aby boli opravy vykonané čo najrýchlejšie,” uvádza na svojich stránkach IKEA.

Zdroj: ikea.com | Foto: wikipedia, ikea.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk