streda, máj 23, 2018

Rodičia zbystrite pozornosť: Slovenská obchodná inšpekcia varuje pred nebezpečným výrobkom pre deti!

Ak máte doma maličkú ratolesť, mali by ste zbystriť pozornosť. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) totiž varuje rodičov. V piatok 29. septembra zverejnila na svojej stránke upozornenie ohľadom výrobku pre najmenších. Taktiež odporúča, aby ho v záujme svojich detí prestali používať.

Slovenská obchodná inšpekcia pravidelne vykoná kontroly. Tentokrát boli predmetom kontroly výrobky pre deti. SOI zistila, že detské choduľky predstavujú riziko ohrozenia zdravia a označila výrobok za nebezpečný. Ide o nasledujúce výrobky:

Detská chodúľka G mini, Model GM1511.03, Pôvod: MADE IN CHINA (uvedené na štítku). Spomínaný výrobok je označený názvom a adresou distribútora, tiež referenčným číslom GM 1511.03, EAN kód 8592946432288, STN EN 1273:2005. V prípade pohybu dieťatka v chodúľke môže dôjsť k uvoľneniu pružiny konštrukcie a dieťa by mohlo aj s pultíkom spadnúť. Toto nedostatočné zabezpečenie môže spôsobiť zlomeninu prípadne iné poranenie s uviaznutím či pádom dieťaťa.

Detská chodúľka ITEM NO: B103, Pôvod: MADE IN CHINA (uvedené na štítku). Daný výrobok je balený v škatuli s údajmi “SUWALPER, MADE IN CHINA, ITEM NO: B103, QTY: 7PCS, COLOR, N.W.: 12,95 kg, G.W. 14,25 kg, MEAS: 63,5×57,5×40,5cm, MOB: 15958483930. Výrobok obsahuje v balení informácie na zostavenie a inštaláciu LEN v angličtine. Zároveň má tento výrobok nedostatočne stabilnú konštrukciu. V prípade, že by sa dieťa prudšie pohlo dozadu, mohlo by dôjsť k prevrhnutiu chodúľky a pádu dieťaťa, pri ktorom by si mohlo udrieť hlavu o zem.

“Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si túto predmetnú detskú chodúľku zakúpili, aby ju vo vlastnom záujme prestali používať. Spotrebiteľ má právo predmetný nebezpečný výrobok vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena,” informovala SOI na svojej stránke.

Zdroj/Foto: soi.sk Ilustračná foto: Freepik