Von sa konečne trochu oteplilo a črtá sa počasie súce na šport. Mnohí Slováci preto vybehli do športových obchodov a nakúpili výrobky potrebné pre aktívny životný štýl. Obľúbená sieť športových predajni však informovala o nebezpečných produktoch, ktoré sťahuje z predaja.

Ak ste medzičasom niektorý z výrobkov kúpili, urobíte lepšie, ak ich pôjdete vrátiť. Sieť Decathlon varuje svojich zákazníkov ohľadom detskej bundy a bedmintonovej rakety.

Konkrétne ide o tieto modeli detských búnd:
8364291 – Bunda Kipsta T500–  čierna – vek 14 rokov
8364292 – Bunda Kipsta T500 – modrá – vek 14 rokov

V prípade, že ste niektorú z týchto búnd kúpili, reagujte na výzvu Decathlonu a výrobok vráťte do ktorejkoľvek predajne a obchod vám vráti peniaze. Chybou na bunde je šnúrka, ktorá predstavuje nebezpečenstvo, keďže sa môže kdekoľvek zachytiť. Varovanie vydala Slovenská obchodná inšpekcia.

Druhým chybným výrobkom, ktorý môžete vrátiť je bedmintonová raketa značky Artengo:
8329345– Artengo BR 720
8329345– Artengo BR 730

Na závadnosť výrobku upozornila priamo spoločnosť Artengo. Podľa spoločnosti je spojenie medzi raketou a hriadeľom chybné, v dôsledku čoho hrozí rozpad. Pri hre hrozí, že časť rakety odletí a zraní hráča.

Spomínané výrobky môžu zákazníci vrátiť do predajne aj bez dokladu o kúpe, a to na ktorejkoľvek pobočke na Slovensku. V prípade, že ste niektorý z výrobkov kúpili, v záujme vlastného zdravia ho radšej vráťte.

Zdroj: SOI | Foto: Facebook Decathlon Slovensko

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk