Rôznymi podvodmi sa to na Slovensko len tak hemží. Tentokrát sa u nás objavil podvod, na ktorý upozornila Všeobecná zdravotná poisťovňa a je páchaný práve na jej klientoch. V prípade svojho podozrenia si všetko radšej overte.

Poistenci štátnej zdravotnej poisťovne by sa mali mať na pozore. Poisťovňa varuje Slovákov, aby nenaleteli na podvodné esemesky. Klientom Všeobecnej zdravotnej poisťovne sú v mene poisťovne zasielané SMS správy, avšak ich odosielateľom sú súkromné firmy, ktoré chcú takto od ľudí vylákať peniaze.

Obsahom správy je výzva na zaplatenie pohľadávky, ktorú majú voči poisťovni. V správe je uvedené aj číslo účtu. Avšak pozor, poisťovňa takto svojich klientov neupozorňuje, preto na tieto správy nereagujte a platbu neposielajte. Ak si nie ste istí, či vám nejaká pohľadávka vznikla informujte sa na ktorejkoľvek pobočke. Rovnako si tak číslo účtu v SMS správe dokážete skontrolovať aj na stránke poisťovne, kde ich majú zverejnené.

V prípade, že takéto oznámenie obdržíte neváhajte o tom upovedomiť poisťovňu prostredníctvom Call Centra 0850 003 003 alebo za pomoci ktorejkoľvek pobočky.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook, omeste.sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk