Čo s načatým dňom, keď je vonku zamračené a dážď sa nechystá dať si prestávku dokonca ani na nasledujúce dni? Mnohých z vás začína v takomto nečase chytať depresívna nálada. Poradíme vám ako sa jej úspešne vyhnúť a dokonca si začať naplno užívať krásu upršaných dní!

Ste milovníkom slnečných jesenných dní a radi sa túlate po horách? Počasie býva často krát vrtkavé a dokáže zmeniť plány z minúty na minútu. Prežiť jeden daždivý deň by nemal byť problém. Čo však robiť, ak je tých dní za sebou dokonca niekoľko a vás už opustila fantázia? Inšpirujte sa s polu s nami činnosťami a nápadmi, ktoré stoja naozaj za vyskúšanie.

Romantická prechádzka v daždi

Pokiaľ milujete prechádzky a “nie ste z cukru” môžete si vychutnať zvuky kvapkajúceho dažďa priamo pod vaším dáždnikom spolu s niekým, kto vám tento čas spríjemní milými slovami.

Uvarte si skvelý čaj

Ak je vonku chladno a daždivo dokonalou kombináciou v takomto “nečase” je pre vaše telo zázvorový čaj s citrónom a medom. Príjemne prehreje ľudský organizmus a ulahodí i ľudskej duši. Najlepšie si ho vychutnáte so svojou rodinou pri spoločnom stole za prítomnosti horiacej sviečky. 

Čítajte si vtipy

Nie je nič lepšie ako smiech, ktorý vždy navodí skvelú atmosféru. Sadnite si za počítač a googlite alebo si spravte súťaž o najlepší vtip. Pokiaľ máte dostatok fantázie, môžete spoločnými silami aj nejaký vlastný vymyslieť.

Všetci sme herci

Ďalšia hra s blízkymi. Pokúste sa zahrať na hercov a napodobniť, niektorého z členov vašej domácnosti. Kto uhádne o koho ide môže o ňom povedať to, aké vlastnosti si na ňom cení a čo všetko na ňom obdivuje. Upevní to vaše vzťahy v rodine.

Kniha či komix?

Dobrá kniha je skvelým spoločníkom v slnečnom i daždivom počasí. Pokiaľ doma žiadnu knihu nemáte alebo ste doposiaľ ešte žiadnu nečítali, nechajte sa inšpirovať v najbližšom kníhkupectve.

Masáž

Zohrejte svojho blízkeho či partnera príjemnou masážou. Nemusíte platiť drahé peniaze za masážny salón. Stačí, ak si z vašej kozmetickej taštičky vyberiete príjemne voňavý olej a môžte sa do toho pustiť. Padne to veľmi vhod po namáhavom pracovnom týždni. Ak vám bude príliš zima, môžete sa presunúť do vane, ktorú si napustíte až po okraj a nevyleziete z nej skôr než o pol hodinu.

Počúvajte veselú hudbu

Hudba je to, čo nás nabíja energiou a dokáže hravo rozptýliť naše myšlienky. Rozhodne sa však v tento čas vyhnite nostalgickým tónom či heavy metalu. Vyberte si hravé a veselé tóny alebo si jednoducho zapnite rádio.

List

Napíšte sami sebe list o tom, ako by ste už žili život, o ktorom ste vždy snívali. Zalepte ho do obálky a položte na miesto, kde sa pozeráte iba raz za čas. Budete veľmi milo prekvapení, keď ho po čase nájdete a prečítate si ho.

Foto: Pixabay

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk