Počasie si nevyberá a upršané dni prídu práve vo chvíli, keď to najmenej čakáme. Máme chuť vybehnúť niekam do prírody, prejsť sa do mesta, ale vonku leje ako z krhly. Naša nálada akosi upadne.

Netreba však zúfať. Vždy sa dajú nájsť činnosti, vďaka ktorým prežijete krásny deň aj napriek dažďu. Včera sme vám priniesli prvú časť skvelých tipov, čo robiť, keď vonku prší. Dnes vám prinášame ďalšie tipy, ktorými podporíte nielen svoje psychické, ale aj fyzické zdravie.

Popoludňajšia káva padne vhod

Prevláda všeobecný názor, že káva zvyšuje krvný tlak. Pravda je však niekde uprostred. V závislosti od človeka sa môže stať, že po jej vypití mu tlak stúpne alebo i rapídne klesne. Pokiaľ sa chcete vyhnúť kolísaniu tlaku, mali by ste mať jednoznačne dostatočný príjem tekutín. Takže si s radosťou ku káve doprajte i veľký pohár čistej vody a možno i nejaký ten kúsok koláčika ;-D.

Spisovateľ

Čo takto napísať vlastnú knihu? Nemusíte ju dokončiť dnes. Môžete napísať len zopár riadkov či jednu stranu. Podľa chuti. Využijete tak svoju fantáziu a možno ju počas ďalších “upršaných dní” v roku stihnete dopísať i vydať. Ak by sa to i nepodarilo budete o ďalšiu skúsenosť bohatší, a to je veru na nezaplatenie!

Nakupovanie

Chýbajú vám dôležité veci vo vašej domácnosti alebo ste si už dlhšie na seba nič pekné nekúpili? Sadnite si do auta a okamžite to choďte napraviť. Dopredu si však určte peňažný limit, ktorý nesmiete presiahnuť. Môžete sa zahrať aj na “nákupných maniakov” s tým, že si vyskúšate, koľko a aké potraviny by ste boli schopní zadovážiť za 5 eur na obed pre celú rodinu. Zabudnite na platobnú kartu, vyskúšajte si skutočne zobrať z peňaženky iba 5 eur a ísť na nákup pre celú rodinu. Hra sa môže začať!

Očista tela

Ovocie je lepšie ako chipsy. Ak máte v upršané dni tendenciu otvárať a vyjedať chladničku, dopredu si do nej nakúpte pokiaľ možno čo najviac ovocia a zeleniny. Môžete si tak urobiť očistné dni či vyskúšať odšťavovať rôzne ovocné alebo zeleninové smoothie. Zmena je život a jeden deň bez mäsa sa dá prežiť úplne hravo a dokonca i veľmi chutne.

Pastelky, farbičky a iné vecičky

Máte tvorivého ducha alebo ste totálny umelecký antitalent? V tomto prípade je to úplne jedno. Pre ľudskú psychiku je maľovanie či hranie sa s farbami dokonalým relaxom a meditáciou, ktorá je ľahko dostupná. Nie je potrebné maľovať nič konkrétne, stačí ak sa na papieri budete len tak hrať s farbami.

Chuť na sladké?

A čoby ste si odopierali pokiaľ je všetko s mierou a s vierou. Treba si dopriať. Čokoláda ma pre organizmus priaznivé účinky a dokonca náš organizmus zahrieva. Vhodná je horká s čo možno najväčším obsahom kakaa, ale to vy už predsa dávno viete.

Film alebo komédia

Bývate neďaleko kina a večer hrajú váš obľúbený film? Spravte si pekný večer a rozhodne ho nepremeškajte! Ako sa vraví: celý náš život je jedna veľká komédia, tak prečo sa na ňom nezasmiať? Ak máte nejakú dobrú komédiu stiahnutú vo vašom počítači pokojne ostaňte v pohodlí vášho domova. Voľba je na vás.

 

Život ako učiteľ

Bez dažďa by nebolo dúhy. I to je jedna z nádherných lekcií, ktoré nám ponúka život sám. Skúste sa od neho učiť čo najviac a potom budete mať pocit, že vaše ruky sa stávajú krídlami a dokážete s nimi nie len mávať, ale okamihmi doslova i lietať. Po každej búrke vždy vyjde slnko. Po ťažkých časoch zas tie “ľahšie” a krajšie. Tešte sa z tohto všetkého čo je a buďte vďační i za maličkosti tohto sveta. Veď zajtrajšok príde sám a dnešok sa o seba postará sám s našou podporou. Rozhodne si ho užite podľa svojich predstáv, nech už je počasie akékoľvek!

Foto: Pixabay, Freepik

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk