Objavila sa ďalšia nebezpečná kozmetika. Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje spotrebiteľov na kozmetiku, ktorá môže spôsobiť kožnú alergiu. Reč je o telovom mlieku na zosvetlenie pokožky a nočnom pleťovom kréme.

Prvým nebezpečným výrobkom, ktorý bol zaradený do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky), je mlieko, ktoré slúži na zosvetlenie pokožky. Ide o značku Pr. Francoise Bedon Paris od výrobcu Dermacos. Výrobok totiž obsahuje látku hydrochinón, ktorý sa smie používať len profesionálne a len vo výrobkoch na nechtový dizajn.

Ďalším výrobkom je nočný krém Unstress Harmonizing Night Cream značky Christina. Pleťový krém je vyrobený v Izraeli a pochádza od výrobcu Bio Kor Metics. Vo produkte bola zistená prítomnosť zmesi konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone (0,0004%) a Methylisotiaholinone (0,0001%). Tieto môžu rovnako ako hydrochinón spôsobiť kožné alergie.

Podľa Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa tieto výrobky môžu vyskytovať aj na slovenskom trhu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na nebezpečnú kozmetiku: Obsahuje nepovolený hydrochinón!

Zdroj: uvzsr.sk | Foto: uvzsr.sk, Pexels

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk