Jeho šťavnatá a sladká chuť dokáže ovplyvniť naše chudnutie a dopomôcť nám k lepším výsledkom. Nie nadarmo má ananás prezývku „požierač tukov.“ Okrem toho, že podporuje chudnutie, je aj veľkým prínosom pre naše zdravie.

Ananás má množstvo vitamínov, hlavne C, B a tiež množstvo cenných minerálov. V jednom pohári ananásu nájdeme len 83 kalórií. Aj keď je ananás veľmi sladký, v skutočnosti obsahuje málo cukru v porovnaní s iným tropickým ovocím. Z 86% percent tvorí vodu a zvyšných 14% pokrývajú sacharidy.

Je protizápalový

Ananás v sebe obsahuje chemické látky, ktoré dokážu náš metabolizmus priam „nakopnúť.“ Aj keď jeho šťava obsahuje cukor, je vynikajúcou prevenciou voči cukrovke a obezite. Má nízky glykemický index a priaznivo pôsobí na hladinu cukru v krvi.

Je bohatý na vlákninu

Ak zjeme pár kúskov ananásu, nebudeme tak skoro hladní. Naše trávenie nezaťaží, ale vďaka jeho štruktúre, ktorá sa v žalúdku nerozkladá na viacero častí, bude tento proces trvať dlhšie, ako pri inom jedle. Výnimkou je čerstvá šťava z ananásu, ktorá už zasa neobsahuje toľko vlákniny ako ananás v pevnej forme. Taktiež je veľmi zdravý aj pre náš tráviaci systém a pre našu črevnú mikroflóru.

Foto: Pixabay, Freepik