U našich susedov došlo k hroznej tragédii. Nemocnica v Ústi nad Labem nedokázala zachrániť malé, len štrnásťmesačné dievčatko, ktoré prehltlo vec bežnej potreby. Podobný prípad sa stal už aj v americkej Oklahome.

Hovorca českej nemocnice Ivo Chrástecký potvrdil úmrtie dieťaťa, avšak bez ďalších podrobností. Podľa informácií prehltlo dieťa malú alkalickú batériu, ktoré sa nachádzajú obvykle v detských hračkách. Prípad našich bratov však nie je prvým takýmto prípadom. Nedávno umrela dvojročná Briana z Oklahomy po tom, čo prehltla batériu. Napriek rýchlemu prevozu do nemocnice jej lekári nedokázali pomôcť.

Prečo je tak nebezpečná?

V prípade, že človek – je jedno či dieťa alebo dospelý, prehltne batériu, žalúdočné kyseliny poleptajú jej povrch. Následne látky, ktoré sa v nej nachádzajú prepália sliznicu. Preto je nutné dávať pozor na to, s čím sa deti hrajú a čo dávajú do úst. Najlepším riešením sú samozrejme hračky bez bateriek, avšak všetci dobre vieme, aké sú deti vynaliezavé.

Dávajte preto pozor na svoje ratolesti, či už ide o vaše dcéry, synov, netere, synovcov, vnúčatá či súrodencov. Prehltnutie takejto malej baterky môže mať totiž fatálne následky. Rovnako je nutné dávať pozor aj na starších ľudí, ktorý by si maličké baterky mohli pokojne popliesť s tabletkami.

Zdroj: slovenskydenniky.sk | Ilustračná foto: Freepik

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk