Hovorí sa, že sivé vlasy sú symbolom múdrosti a životných skúseností. Súvislosť šedín s inteligenciou sa síce vedecky nepreukázala, ale čím je človek zrelší, tým viac šedín mu pribúda. V určitom veku sa jeho pokrývka hlavy premení na žiarivú striebornú hrivu. Teda, ako komu. Ak vás neláka predstava prekrývania šedín farbou na vlasy, môžete vyskúšať jedinečný dar prírody.

Stavikrv mnohokvetý (Polygonum multiflorum, Kokorík, Fallopia Multiflora, Fo-Ti alebo He Shou Wu v tradičnej čínskej medicíne). V Česku je zaužívaný názov Rdesno mnohokvětné. Túto veľmi cennú bylinu poznali už starí Číňania. Z jej koreňa sa pripravuje extrakt, účinný pri mnohých fyzických aj psychických ochoreniach.

Stavikrv mnohokvetý je považovaný za elixír života. Má silný antioxidačný účinok a obsahuje celý rad zdraviu prospešných prvkov a minerálov. Svojim zložením a účinkom navracia pôvodnú farbu vlasom, no dokáže vraj podporiť aj rast vlasov nových. Jeho pôsobenie a využitie je široké. U nás sú dostupné viaceré prípravky obsahujúce čistý výťažok z koreňa stavikrvu mnohokvetého. Ak sa rozhodnete vyskúšať tento vzácny dar prírody, nezabudnite si overiť jeho kvalitu a zdroj.

Foto: Freepik