Na Slovensku zrejme niet domácnosti, ktorá by nedisponovala aspoň jedným výrobkom od obchodného domu IKEA. Svoju obľúbenosť získala najmä pomerom kvality a dobrej ceny svojich výrobkov. Momentálne však švédsky obchodný reťazec rieši závažnú vec. Ich nábytok zapríčinil smrť 8 detí.

Švédsky obchodný reťazec IKEA informoval zákazníkov o tom, že z predaja sťahuje 29 miliónov kusov bielizníkov a komod. Niektoré z týchto výrobkov totiž zapríčinili smrť ôsmich detí. IKEA chce predísť ďalším možným nešťastiam, preto sa rozhodli zlepšiť informovanie spotrebiteľov ohľadom užívania nábytku. Problém je ten, že množstvo spotrebiteľov nábytok nesprávne upevní k stene a preto môže dôjsť k zraneniam.

Naposledy umrelo dieťa na následky poranení z nábytku v máji tohto roka. Šlo len o dvojročné batoľa. Firma informuje zákazníkov, aby nábytok upevňovali poriadne a predišli tak nepríjemnej udalosti. Ide o nábytok, ktorý je určený priamo pre deti, je vysoký viac než 60 centimetrov a nábytok pre dospelých vysoký viac ako 75 centimetrov.

IKEA je dokonca ochotná zákazníkom na požiadanie poskytnúť upevňovaciu sadu a montáž, ktorú urobia jej zamestnanci. V prípade, že sa zákazníci rozhodnú, že z dôvodu bezpečia rodiny výrobok nechcú, reťazec im vráti peniaze.

Kvôli nábytku z IKEA prišlo o život osem detí. Tri rodiny stratili dieťa kvôli prevráteniu bielizníka. Život to síce ich ratolestiam nevráti, no švédsky reťazec sa rozhodol vyplatiť celkovo 50 miliónov dolárov ako odškodné.

Zdroj: slovenskydennik.sk | Foto: Youtube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk