Počuli ste už niekedy o tzv. alopécii, čiže o chorobe plešatenia? Ak nie, vedzte, že niečo také skutočne existuje a nielen pri starších ľuďoch! Touto chorobou začala trpieť Anastasia Sidorová už vo svojich osemnástich rokoch. A ako vyzerá dnes, po piatich rokoch od diagnostikovania tejto nevšednej choroby? Tomu neuveríte!

Pre každého človeka je puberta akýmsi zvláštnym obdobím, počas ktorého sa objaví i nejaké to akné alebo celková hormonálna zmena. Anastasia Sidorová (23), mladá žena z Ruska, netrpela len týmito klasickými problémami. Keď mala osemnásť rokov, doktor jej diagnostikoval chorobu s názvom alopécia, ktorej dôsledok bol plešatenie.

Anastasia bola po dlhú dobu nútená nosiť parochňu, len aby zakryla miesta, kde mala vlasy celkom vypadané. Až po istom období jej doktor naordinoval dlhotrvajúcu liečbu, pri ktorej Anastasia využívala všetky možné prostriedky vedúce k tomu, aby sa jej vlasy vrátili do pôvodnej podoby a ba dokonca aj zlepšili. Ako teda vyzerá dnes a čo robí?

Z mladej Rusky sa stala modelka a ambasádorka kozmetickej firmy produkujúcej šampóny, pričom samotná Anastasia je príkladom toho, aby sa ženy s problémami, akým je plešatenie alebo rednutie vlasov vysporiadali a rozhodli sa ho riešiť.

Zdroj: pluska.sk / Foto: Instagram

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk