Ingrid bola mladá, 36-ročná matka dvoch detí, milujúca manželka. Celý život mala pred sebou. Jedného dňa začala kašľať. Keď kašeľ neustupoval, navštívila lekára. Ten jej na základe diagnózy predpísala antibiotiká. Problém bol však omnoho horší.

Suchý dráždivý kašeľ neustupoval celé mesiace, antibiotiká nezaberali. Absolvovala rozličné vyšetrenia, RTG snímky boli negatívne. Diagnóza znela astma, alergia, neskôr zápal pľúc. Prešlo cez ruky niekoľkých lekárov, ale ani jeden z nich neodhalil príčinu. Ingrid museli uviesť do umelého spánku, manžel Róbert stále dúfal.

Ani po uvedení do umelého spánku jej však nevedeli pomôcť. Lekári aj manžel boli v domnení, že ide o zápal pľúc. Zápal pľúc, ktorý ju nakoniec zabil. Až pitva ukázala primárnu príčinu – rakovinu. Ako je však možné, že ju ani jeden z lekárov neodhalil? Mladý vdovec podal podnet na Úrad pre dohľad nad verejnou starostlivosťou. Tí prípad prešetrili a ich rozhodnutie znie – pochybenie lekára. Ošetrovateľ podľa úradu nesprávne zhodnotil CT vyšetrenie.

Lekár sa bráni, že nepochybil. Vraj ani ďalší štyria ošetrovatelia si nič nevšimli. Nech už spor dopadne akokoľvek, život to Ingrid nevráti. Avšak jej prípad je varovaním pre ostatných. Nepodceňujte kašeľ, najmä ak pretrváva.

Zdroj: TV Markíza/tvnoviny.sk | Foto: TV Markíza

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk