3 rady nad zlato, ako si zahriať studené nohy

Len čo vytiahnete päty zo zohriateho domu, máte nohy ako kus ľadu? Niekoho trápia studené končatiny aj v lete. A pritom jestvujú také jednoduché riešenia, ktoré vás zahrejú. Nechajte si poradiť, vyberáme tri naše dobre overené rady a tipy, vďaka ktorým budú studené nohy už len minulosť.

3 rady nad zlato, ako si zahriať studené nohy
3 rady nad zlato, ako si zahriať studené nohy (zdroj: unsplash.com)

1. Teplý kúpeľ

Napustite si vaňu plnú teplej vody do 44°C (viac nie) a ponorte sa do nej na 15 minút. Nie je to len relax pre vašu myseľ, ale aj účinná liečba pre studené nohy. Do vody pokojne prilejte levanduľový či rozmarínový olej alebo nasypte lyžicu sypaného zázvoru.

2. Správne sa oblečte

Dôležité je aj správne oblečenie. Hlavne v zime nezabúdajte na teplé ponožky a rukavice a dbajte na vrstvenie. Pri výbere outfitu ale siahnite skôr po voľnejších kúskoch, príliš tesná bielizeň narušuje správnu cirkuláciu krvi v tele a vašim zamrznutým končatinám nepomôže.

3. Zbavte sa zlozvykov, ktoré zužujú cievy

Radi si po zimnej prechádzke dáte horúci grog alebo varené víno? Alkoholové drinky vás síce na chvíľu zahrejú, ale dlhodobo nepomôžu, pretože komplikujú udržiavanie telesnej teploty. Obmedzte aj pitie kávy a fajčenie, ktoré sťahuje cievy a môže spôsobovať syndróm studených končatín.