Suché vlasy? Čo je pre nich najlepšou výživou

Každé ročné obdobie má niečo. V zime trpia naše vlasy suchosťou a lámavosťou, v lete zasa prílišným teplom, ktoré ich oslabuje. A kto by netúžil po krásnych, lesklých a hodvábnych vlasoch. Pomocnú ruku vám podajú predovšetkým vlasové prípravky, ale aj rôzne vitamíny, minerály a mastné kyseliny.

Suché vlasy? Čo je pre nich najlepšou výživou
(zdroj: unsplash.com)

Biotín alebo olej

Naše vlasy milujú predovšetkým biotín. Je to tak preto, lebo im pomáha lepšie rásť, hydratuje ich, vyhladzuje, dodáva im lesk a pružnosť. Má schopnosť dodávať vlasom keratín, a práve tento proteín je stavebný prvok vlasov. Ak vás trápi spľasnutý účes bez objemu, potom siahnite po starostlivosť na vlasy s obsahom biotínu. Druhým tipom sú oleje. Jojobový olej je absolútnou jednotkou, pokiaľ ide o obnovu poškodených a suchých vlasov. Preniká hlboko do štruktúry vlasov a dodáva im vlhkosť od korienkov až po končeky. Preto býva súčasťou stylingových produktov. Kokosový olej dokáže skrotiť suché, krehké, elektrizujúce i drsné vlasy. Je priam svätým grálom pre nepoddajné a kučeravé vlasy, ktorým dodáva vlhkosť a poskytuje ochranu pri kulmovaní.

Dodržiavajte pitný režim

Pri suchých vlasoch je dobré nechať ich prirodzene vyschnúť a vyhýbať sa fénovaniu. Odporúčame tiež česať sa hrebeňom, nie kefou a zdravo sa stravovať. Dôležité je predovšetkým veľa piť, pretože keď nie je hydratovaný váš organizmus, nemôžu byť ani vlasy. Pri umývaní sa k vlasom správajte viac s citom, aby ste predišli suchým končekom. Chráňte svoje vlasy pred slnkom a pravidelne si ich nechávajte podstrihávať. Ani horúca voda nerobí vlasom dobre. Pri ich oplachovaní radšej využívajte vlažnú letnú vodu.

Styling s HairBurstom

Lupiny a lámavé vlasy nemusí mať na svedomí len studený vzduch, ale aj premnoženie kvasinkovej huby Malassezia, ktorá sa za normálnych okolností na našej hlave vyskytuje prirodzene. Suchá pokožka je potom ako rozbitá váza a nedokáže hydratovať ani vaše vlasy. To, že stylingové prípravky ničia našu korunu krásy už dávno neplatí. Naopak, niektoré prípravky dokážu vlasy nielen krásne upraviť, ale aj bohato vyživiť. Zahoďte obavy za hlavu, popustite uzdu vašej kreativite a doprajte vlasom slobodu pri ich úprave. Odporúčame napríklad prípravky značky HairBurst, ktorá ponúka nielen šampóny, kondicionéry a masky, ale aj vitamíny. S výberom vám môže pomôcť aj HairBurst recenzia, lebo nie je nad skúsenosti a tipy iných zákazníkov.