Ako sa zbaviť štípancov od komárov a hmyzu? 3 rady, ktoré fungujú!

Len čo je konečne vonku teplejšie, komáre sú ako v raji. Nie je človeka, ktorý by neschytal nejaký ten štipanec. Kvôli nepríjemnému svrbeniu vedia štípance od komára poriadne pokaziť náladu, preto pre vás máme osvedčené tipy, ako sa ich čo najrýchlejšie zbavíte.

Ako sa zbaviť štípancov od komárov a hmyzu? 3 rady, ktoré fungujú!
Ako sa zbaviť štípancov od komárov a hmyzu? 3 rady, ktoré fungujú! (zdroj: unsplash.com)

1. Kocky ľadu

Opuchov a bolesti vás zbaví tiež studený ľad. Ľadom naplňte napríklad igelitové vrecko a priložte ho na štípanec podobne, ako keď ošetrujete opuchnuté svaly. Prípadne na štípanec priložte kus ľadu z mrazničky alebo vrecko mrazenej zeleniny. Chlad vás nielen zbaví svrbenia, ale tiež spomalí šírenie komárích slín v krvnom obehu, čím pomôžete aj svojmu imunitnému systému.

2. Banánová šupka

Látky potláčajúce svrbenie má v sebe aj banán. Preto si jeden olúpte a svrbivý štípanec potrite vnútornou stranou banánovej šupky, prípadne si šupku po dobu niekoľkých minút na miesto pripevnite obväzom. Samotný banán potom nezabudnite zjesť, je úžasným zdrojom draslíka.

3. Bazalka

Odtrhnite si pár lístkov bazalky, premasírujte ich v dlaniach a štípance si potrite. Rane tak okamžite uľavíte od svrbenia. Viete si tiež vytvoriť liečivý bazalkový roztok, ktorým budete štípance potierať priebežne. Stačí, keď zmiešate sušenú bazalku v hrnčeku vriacej vody. Potom roztok nechajte vychladnúť, naneste ho na vatový tampón a štípance si potrite.

Naša rada: V prípade, že nemáte po ruke bazalku, vyskúšajte listy z petržlenu alebo skorocelu, efekt majú podobný.