Domáce pleťové masky – 3 recepty

O pleť by ste sa mali starať pravidelne. Ideálne, ak si na pleť nanesiete ošetrujúcu masku aspoň raz do týždňa. Ak nechcete investovať do klasických masiek z obchodu, tak si môžete pripraviť pleťovú masku aj z klasických ingrediencií, ktoré nájdete v kuchyni. Máme pre vás 3 recepty na vyživujúce masky, ktoré urobia na vašej pleti zázraky.

Domáce pleťové masky – 3 recepty (Foto: unsplash.com)

Maska na suchú pleť z tvarohu a medu

Pre suchú pleť je extrémne dôležité, aby ste sa o ňu starali a vyživovali ju. V opačnom prípade sa vám začnú tvoriť suché miesta, začervenanie a prvé vrásky. Masku na suchú pleť si pripravte z 3 lyžíc tvarohu a 2 lyžíc medu. Zmes poriadne zmiešajte kým sa nespojí, naneste na tvár a nechajte ju pôsobiť aspoň 30 minút. Potom ju jemne zmyte a užívajte si pocit napnutej, hydratovanej pokožky.

Škoricová maska pre mastnú pleť

Med má pre pleť množstvo výhod – je hydratačný, má antibakteriálne vlastnosti, je jemným exfoliátorom a pôsobí proti starnutiu. V kombinácií so škoricou je skvelým pomocníkom pre mastnú a problematickú pleť. Na prípravu tejto masky budete potrebovať dve lyžice medu a 1 lyžičku škorice. Masku aplikujte na tvár alebo len na problematické miesta a nechajte pôsobiť maximálne 15 minút. Pravidelným aplikovaním takejto masky si výrazne pomôžete s liečením akné, veľkých pórov a čiernych bodiek. 

Omladzujúca maska z banánu

Každá z nás by chcela byť večne mladá a nejaké tie rôčky sa odrazia na stave našej pokožky. Spomalíme to správnou životosprávou, dostatkom tekutín a aj správnou starostlivosťou. Medzi starostlivosť patrí aj takáto omladzujúca maska, ktorá pleť vyživí a napne. Na jej prípravu použite zrelý banán s lyžicou jogurtu a lyžicou olivového oleja, rozmiešajte a nechajte pôsobiť na pleti aspoň 15 minút.