Recepty na 3 najlepšie nátierky – tieto recepty musíte vyskúšať!

Keď neviete čo na raňajky, večeru, desiatu alebo nemáte doma veľa surovín, viete si jednoducho a rýchlo pripraviť nátierku. Takéto jedlo bude chutiť dospelým aj deťom. V tomto článku máme pre vás jednoduché recepty na chutné a zdravé nátierky. Môžete si ich pripraviť pre seba aj ako jednohubky pre návštevu.

Recepty na 3 najlepšie nátierky – tieto recepty musíte vyskúšať! (Foto: unsplash.com)

Avokádová nátierka

Avokádo je moderná potravina, ktorú si obľúbili mnohí z nás. Je plné vitamínov, minerálov a zdravých tukov, takže vás zasýti na niekoľko hodín. Na prípravu chutnej avokádovej nátierky si pripravte 2 zrelé avokáda, paradajku, strúčik cesnaku, citrónovú šťavu, soľ, korenie a olivový olej. Očistené avokáda roztlačíme vidličkou, pridáme nakrájanú paradajku, olivový olej a pretlačený cesnak. Zamiešajte a dochutíte soľou, korením a citrónovou šťavou. Ideálne je podávať ju na opečenom krajci chleba.

Vajíčková nátierka

Klasika v podobe vajíčkovej nátierky je záchranou v každej situácií. Pravdepodobne každú zo surovín budete mať doma, takže v krajnej situácií si môžete vajíčkovú nátierku pripraviť. Budete potrebovať 4 uvarené vajcia, maslo, 3 lyžice horčice, cibuľu, soľ, korenie a na ozdobu pažítku. Vajíčka ošúpeme, nakrájame a zmiešame v miske s maslom, horčicou, soľou, korením a cibuľou. A máte hotovo!

Máte radi avokádo aj vajíčka? Vyskúšajte najlepšiu avokádovo-vajíčkovú nátierku, ktorá spája obe tieto ingrediencie do jedinej skvelej nátierky.

Bryndzová nátierka

Táto nátierka nechutí každému, no ak ste ju ešte neskúšali, tak je ideálna príležitosť. Hlavne ak máte radi slovenskú kuchyňu a naše klasické potraviny. Na bryndzovú nátierku potrebujete 250 g bryndze, 125 g masla, 2 ks jarnej cibuľky, 1 lyžičku sladkej červenej papriky, soľ, korenie  a štipku drvenej rasce. Maslo nechajte zmäknúť a zmiešajte s bryndzou. Do zmesi potom pridajte nakrájanú cibuľku, rascu, červenú papriku a všetko dobre premiešajte. Hotovú nátierku podávajte na chlebe alebo bagete. Navrch môžete pridať štipku nakrájanej pažítky.

Všetko do kuchyne, k stolovaniu či čokoľvek ďalšie kúpite aj online. So zľavami zo stránok kuponyzdarma.sk môžete ešte aj ušetriť. V časti https://www.kuponyzdarma.sk/kuchynske-potreby/ nájdete zľavy a zľavové kódy k nákupu všetkého pre vašu kuchyňu.