Každý z nás má určité zaužívané rituály, ktoré robí dennodenne. Málokto si však uvedomuje, že mnohé z nich môžu spôsobiť starnutie pokožky. A nikto predsa nechce vyzerať staršie ako v skutočnosti je.

Ak nechcete, aby vaša pleť a koža vyzerali povedzme na 30, kým vám svieti v občianskom čerstvých 20, mali by ste sa vyhýbať niektorým veciam. Alebo ich robiť inou, zdravšou cestou. Je to naozaj jednoduché.

Obliečky na vankúš z nesprávnej látky

Vo väčšine prípadov používame obliečky z bavlny. Avšak bavlna môže poškodiť vašu pokožku, keď sa ňou v noci triete o vankúš. Rovnako môže toto trenie spôsobiť nechcené vrásky. Ak tomu chcete predísť siahnite radšej po obliečkach z hodvábu či saténu. Samozrejme nezabúdajte obliečky pravidelne meniť.

Spánok v zlej polohe

Zvyknete spávať na bruchu? Nerobte to. Vaše telo totiž nie je v rovnomernej polohe. To znamená, že vaše hlava je vždy vytočené do jednej strany, čo spôsobuje napätie svalov na krku a ramenách. Tiež to brzdí prirodzený prietok krvi do mozgu. Preto sa ráno budíte s kruhmi pod očami či opuchnutou tvárou. Nezabúdajte tiež, že ani príliš vysoký vankúš nie je najšťastnejšie riešenie. Vyberte si taký, pri ktorom bude váš krk vystretý.

Horúca sprcha

Každému občas padne vhod postaviť sa pod horúci tečúci prúd vody. Perfektne nás zahreje a zrelaxuje. ALE! Ak si doprajete tento “luxus” príliš často, vaša pokožka trpí, pretože dochádza k jej vysušovaniu a exfoliácii. Nabudúce skúste radšej teplú namiesto horúcej sprchy.

Používanie klímy

Klimatizácia nás síce “schladí” počas horúčav, avšak znižuje vlhkosť vzduchu. Doslova ho vysušuje. Určite ste si všimli, že aj vaša nosová sliznica je akási suchšia, keď ste v klimatizovanom prostredí. A nielen tá. Klimatizácia vysušuje aj pokožku. Nezabúdajte ju preto dostatočne hydratovať. Alebo sa klíme radšej vyhnite.

Mračíte sa

Počas dňa sa našou tvárou preženie niekoľko emócií. Od radosti, cez smútok, znechutenie, zlosť až po šok. Všetky okrem šťastia zanechávajú na našej pokožke negatívne stopy. Vytvárajú nechcené škaredé vrásky. Skúste si uvedomovať ako sa tvárite a vyhýbať sa mračeniu. Alebo poproste kolegu, kamarátku či partnera, aby vás upozornil vždy, keď sa zamračíte.

Nepoužívate slnečné okuliare

Milujete slnečné dni a užívate si každý lúč Oskara. Na niečo však zabúdate. Chrániť svoje oči. A nielen tie, ale aj pokožku okolo nich. Ak nemáte okuliare, jednak žmúrením škodíte svojej sietnici a na druhej strane sa vám robia vrácky. A to predsa nechcete. Nezabúdajte preto nosiť okuliare. Aj v zime.

Jedenie

Máte vo zvyku prežúvať stále len na jednej strane? Ak je to kvôli tomu, že vás bolí zub, choďte k zubárovi. Ak je to len váš hlúpy zvyk, okamžite s tým prestaňte. Zaťažujete tak totiž svaly len na jednej strane tváre a tá druhá doslova slabne.

Opierate si bradu

Sedíte v práci či kaviarne, znudene pozeráte do počítača alebo mobilu a hlavu si podopierate rukou. Ak je toto váš zlozvyk, mali by ste prehodnotiť či v ňom budete pokračovať. Tento počin totiž spôsobuje, že vaša pokožka stráca elasticitu.

Používanie tabletu či telefónu

Je pre nás už akosi prirodzené, že keď držíme tablet alebo telefón v ruke, naša hlava a pohľad smerujú dolu. To však môže spôsobiť očný edém alebo tzv. korytnačí krk. Ochabne nám pokožka nielen na tvári, ale aj na krku. Preto sa radšej snažte držať hlavu a pohľad rovno a radšej dajte ruku do vyššej polohy.

Telefonovanie

Zvyknete počas telefonovania robiť ešte niečo na počítači a nepoužívate pritom reproduktor ani handsfree? Mobil si prdržiavate medzi uchom a ramenom. Takto však trpí váš krk, vaše rameno a pokožka na krku a lícach sa deformuje a vznikajú vrásky. Telefonujte preto radšej normálne alebo si zadovážte handsfree.

Zdroj: Brightside | Foto: Pixabay, Pexels, Depositphotos

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk