Každý by chcel byť šťastný, spokojný a mať život bez problémov. Nie vždy sa nám však problémy vyhnú. Avšak mať spokojný a šťastný život, alebo minimálne šťastnejší a spokojnejší, mať môžete. Stačí, ak sa zbavíte niekoľkých vecí.

Niektoré veci a niektorí ľudia sú doslova požieračmi dobrej energie. A práve tú v živote potrebujeme. Ak si ju chcete pritiahnuť, viac sa usmievať a byť spokojnejší, vyškrtnite nasledujúce veci zo svojho života.

Vyhádžte všetko nepotrebné

Jeden víkend, alebo pokojne aj viac dní, si vyčleňte na upratovanie. Vyraďte všetko, čo už nepoužijete a nebudete potrebovať. Pretrieďte aj svoje papiere, zmluvy, dokumenty, fotky. Jednoducho všetky veci, ktoré vlastníte. Urobte priestor na prúdenie novej dobrej, pozitívnej energie.

Zbavte sa oblečenia

Netvrdíme, že máte vyhodiť celý šatník. Zamerajte sa však na veci, ktoré ste už viac ako rok nemali oblečené. Ak vám je niečo malé, nenechávajte si to v skrini na “lepšie časy”. Jednoducho sa s ním rozlúčte. Ak je v dobrom stave pokojne ho dajte do bazáru alebo darujte na charitu. Karma vám to vráti 😉

Tip redakcie: Ak chcete urobiť generálny poriadok nechajte si poradiť od expertky na upratovanie Marie Kondo a zadovážte si jej knihu Kúzelné upratovanie.

Zbavte sa nesprávnych ľudí

Niekedy sa stretávate s ľuďmi, ktorí vám doslova žerú nervy a po rozhovore s nimi sa cítite úplne vycicaný zo života. Alebo kamaráti, ktorí sú nimi len vtedy, ak niečo potrebujú, no keď potrebujete pomoc vy, zrazu majú toho príšerne veľa na práci. Chronickí klamári, neustáli sťažovači a nenapraviteľní klamári vám tiež šťastie do života neprinesú. Ak už ste upratali svoje oblečenie a veci, je najvyšší čas upratať si medzi priateľmi. Dajte zbohom tým “toxickým” a urobte miesto možno vašej novej spriaznenej duši.

Preč s nevyriešeným

Ak sa chcete posunúť ďalej, mali by ste mať veci z minulosti uzavreté. V opačnom prípade sa môže stať, že ak stretnete niekoho s kým nemáte uzatvorené záležitosti, budete sa strhávať zo spánku. Ak niečo ostane otvorené vždy existuje riziko, že ešte niečo “zmelie”. Ak si však veci, ktoré sa udiali v minulosti uzatvorili viac vás nebudú trápiť a neprekvapia vás nepríjemnosti. Takto sa otvoríte novým možnostiam, ktoré na vás ešte v živote čakajú.

Dajte stop nezdravému jedlu

Ak chcete byť šťastní a spokojní, musíte sa tak aj cítiť. Nielen po psychickej stránke, ale aj fyzickej. Aj fyzické zdravie je veľmi dôležité. Preto by ste mali zo svojho života vynechať nezdravé jedlo. Raz za čas zhrešiť je v poriadku, ale pchať do seba každý deň vyprážané rezne tiež nie je riešenie. Rovnako sa snažte vyhýbať jedlu, ktoré obsahuje obrovské množstvo konzervantov. Stavte radšej na ovocie, zeleninu, strukoviny. Veď viete ako sa vraví “V zdravom tele, zdravý duch”.

Foto: Freepik

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk