Už sme vám predstavili prvú várku potravín, ktoré vždy pomôžu v nikdy nekončiacom boji s tukom držiacim sa na bruchu ako kliešť. Dnes vás oboznámime s ďalšími potravinovými zástupcami, ktorí tiež patria do skupiny bojovníkov s neželanou “pneumatikou”.

 

Melóny

Tento druh letného ovocia sa v podstate skladá iba z vody a draslíka, ktorý zabraňuje nežiadúcim opuchom.

Orechy

Podobne ako ryby aj orechy obsahujú predovšetkým omega-tri mastné kyseliny. Jedným z najlepších kamarátov pri spaľovaní tuku sú aj mandle, ktoré dokážu naštartovať pomalý metabolizmus a zároveň kontrolujú množstvo cukru vo vašom tele. Priaznivé pôsobenie orechov na spaľovanie tukov potvrdila aj jedna z amerických štúdií, ktorá tvrdí, že ľudia konzumujúci orechy majú na bruchu preukázateľne menej tuku ako ostatní.

Vajíčka

Chutné vajíčkové raňajky si môžete pripraviť na množstvo rôznych spôsobov. Okrem toho, že budú vždy chutiť famózne, vám dodajú množstvo energie a dopomôžu odbúrať nežiadúci telesný tuk.

Náš tip: pridajte si uvarené vajíčko do vášho obľúbeného šalátu a vitamínová bomba obohatená o nenahraditeľné bielkoviny je na svete.

Ovos

Tento nedocenený druh obilia je pre naše telo oveľa prospešnejší ako by ste si mohli myslieť. Obsahuje prebiotiká, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho metabolizmu a následný rozklad nežiadúcich tukov.

Listová zelenina

Spomínaný druh zeleniny je opäť veľmi užitočný pri spaľovaní tukov a s tým súvisiacim chudnutím, pretože okrem potrebných omega-tri mastných kyselín obsahuje aj draslík.

Tekvica a sladké zemiaky

Bataty, inak nazývané aj sladké zemiaky, je možné spolu s tekvicou zaradiť do skupiny pomocníkov v boji s nežiadúcim tukom uloženom na bruchu. Táto nenahraditeľná zelenina obsahuje minimálne množstvo kalórií a zároveň je veľmi bohatá na draslík a betakarotén.

Zdroj: brightside.me, goodhousekeeping.com | Foto: Freepik.com, Pixabay.com