Skleróza multiplex. Diagnóza, ktorá dokáže nejedného človeka položiť na kolená. Nevyberá si a zasiahne, keď to nikto nečaká. Rovnako ako mladú Vierku, ktorá leží v nemocnici na Kramároch.

Odtiaľ vysiela volanie o pomoc. Už osem rokov trápi Vierku roztrúsená skleróza. Doteraz sa jej príznaky vyhýbali, avšak pred Veľkou nocou sa choroba ohlásila. Dievča dostalo silný atak a skončila v nemocnici. Odvtedy je pripútaná na lôžko. Neposlúchajú ju nohy, bolia ju a tŕpnu.

Liečila sa kortikoidnými infúziami, avšak táto forma liečby nezabrala. Preto jej lekárka navrhla plazmaferézu. Na tú je však potrebné veľké množstvo čerstvej krvnej plazmy. Vierka preto žiada o pomoc na Facebooku. Ak sa medzi ľuďmi nájdu ochotní a zdraví jedinci, ktorí jej podajú pomocnú ruku, bude naozaj vďačná.

V prípade, že sa cítite dostatočne zdraví a silní, darujte svoju krv a pri odbere uveďte meno Vierka Mizeráková spolu s miestom jej hospitalizácie – Nemocnica Kramáre, Neurologická klinika. Ak nemôžete byť darcom, no napriek tomu chcete pomôcť, zdieľajte príspevok, aby sa dostal k tým správnym ľuďom.

Zdroj/Foto: Facebook Vierka Mizeráková

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk