Koľkokrát ste si už na nose, čele či brade našli čiernu bodku. Považovali ste ju za obyčajnú, malú, otravnú vyrážku. Rovnako ako mladá žena a matka. V jej prípade však išlo o omnoho závažnejšiu vec ako len estetický problém.

Nielen takéto čierne bodky, ale aj mnohé iné známky a prejavy na svojom tele veľakrát ignorujeme a potom na to doplácame. Veď prečo aj, keď je to len malá, nepodstatná bodka. Mali by ste však byť naozaj obozretní.

Takýto nezáujem sa stal takmer osudným Kari Cummins z Kalifornie. Tá na svojej brade spozorovala malú čiernu bodku. Myslela si, že ide o obyčajnú vyrážku. Najmä preto, že nikdy predtým nemala žiadne kožné problémy.

Keď však ani po dlhšom čase táto čierna “potvorka” nemizla, začala mať Kari podozrenie. Preto sa rozhodla zájsť za dermatológom. Ten na základe dôsledného preskúmania problému zistil, že o závažný problém, ktorý si zapríčinila sama. A to využívaním solária. Preto, že sa neustále vystavovala povrchovým UV žiareniam, spôsobila si zhubný rast rakovinových buniek.

Malá bodka tak dostala hrozivý prívlastok – rakovina kože. Išlo o formu, ktorá sa môže rozšíriť na iné orgány a preto bolo nutné čím skôr zakročiť. Kari teda podstúpila chirurgický zákrok, kde jej odstránili rakovinové výrastky z čela a brady. Po operácii jej však na brade ostala diera a hojenie bolo zdĺhavé a náročné. Na ošetrenie rany bolo potrebných až 35 stehov.

Nepodceňujte nezvyčajné úkazy na svojom tele. Nikdy neviete či vám návšteva lekára nezachráni život.

Zdroj: Youtube | Foto: Youtube, Instagram