myšlienky

Strach je pocit, ktorý sa vytvára z vlastného myslenia. Je to ako vírus, ktorý vytvorí negatívnu myšlienku, posilní ju a plodí ďalšie negatívne myšlienky. Najhorším výsledkom je zaseknúť sa na jednom mieste a vzdať sa zodpovednosti za svoje činy. 

Naučte sa negatívne myšlienky pretvoriť na pozitívne. Zo začiatku to nebude ľahké, ale postupom času zistíte, že to ide samo od seba. Obavy na ničím nepodloženom základe sú zvyčajne akýmsi druhom zlozvyku.

Mierte na Mesiac. To najhoršie, čo sa vám môže stať, je, že pristanete medzi hviezdami!

Mary Kay Ash

Prevziať zodpovednosť za seba a za svoje konanie, mať odvahu a motiváciu sa do niečoho pustiť – to je základom úspechu. Jeden neúspech vás nemôže zastaviť. Silná motivácia a vytrvalosť je nad všetok strach.

Postavte sa strachu

  1. Otestujte skutočnosť – je strach oprávenný alebo prehnaný a nereálny? Ide o obavu postavenú na istých faktoch alebo sú to ničím nepodložené tvrdenia? Ak si odpoviete na tieto otázky, tak môžete prísť na zaujímavé myšlienky. Zvyčajne za tým stojí nedostatočný pocit vlastnej hodnoty. Človek sa namiesto svojich predností sústredí na nedostatky, a to dáva priestor strachu.
  2. Vyhnite sa hypotézam – spôsob chovania ostatných nie je iba negatívny. Zlostný výraz suseda či kolegu nemusí hneď znamenať nenávisť alebo negatívny postoj voči vašej osobe. Často je to výsledok neistoty a premietania minulosti. Byť empatický voči druhým a pochopiť ich postoj je v tomto prípade dôležité.
  3. Buďte dostatočne vyťažený – ľudia pod vplyvom strachu odmietnu výzvu. Myšlienky smerované k tomu, že urobia závažnú chybu alebo že neuspejú, zastavia šancu zažiť úspech. Začnite si veriť! Myslíte na to, že chyby vám dávajú šancu sa priučiť niečomu novému a ďalej rozvíjať svoje schopnosti.
  4. Realisticky odhadnite vlastné schopnosti – ak sa vám niečo už raz podarilo, tak si budete viac veriť ako v prípade, že sa niečo nepodarilo. Nezvádzajte svoje úspechy na náhodu alebo šťastie. Propagujte svoje úspechy, lebo za nimi stojí veľké úsilie.
  5. Buďte nezávislý – snažte sa byť nezávislý na uznaní druhých. Ide predovšetkým o vnútorný pocit spokojnosti. Závislosť na chvále ostatných nevedie k ničomu dobrému.

Zdroj: Odvaha – F. Hölzl, N. Raslan | Foto: Pixabay

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk