Ak patríte medzi milovníkov rybích konzerv, zbystrite pozornosť. Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS SR) upozorňuje na možnosť nebezpečia pri konzumácii daného výrobku.

ŠVPS SR v utorok 24. októbra zverejnila upozornenie na svojej stránke. Zverejnené bolo na základe sťažnosti spotrebiteľa a následne vykonaného odberu vzorky. Kontrola sa uskutočnila v prevádzke Baltaxia s.r.o., Zvolenská cesta č. 37, 974 05 Banská Bystrica, konkrétne šlo o výrobok “Filety z tresky v rastlinnom oleji, rybia konzerva”, s označením výrobnej dávky: 1742 LVA 013985EK a dátumom spotreby 13. máj 2019, krajina pôvodu Lotyšsko, distribútor Baltaxia s.r.o., Strážovská 1, 974 05 Banská Bystrica.

“Senzorickou analýzou bola zistená prítomnosť cudzích častíc, úlomkov pevnej konzistencie s ostrými hranami s rôznymi veľkosťami od 2 mm do 10 mm,” uvádza na svojej stránke ŠVPS SR. Rovnako informuje, že zdroj kontaminácie sa stále prešetruje. Zároveň sa výrobok sťahuje z trhu. Skontrolujte preto svoje špajze a výrobok radšej nekonzumujte.

 

Zdroj: svpssr.sk | Foto: svpssr.sk, Freepik

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk