37-ročná žena a jej hrdinský čin sa rozšíril prostredníctvom sociálnych sietí do rôznych krajín sveta. Sherrie Rhodes tak upozornila na nepriaznivé onkologické ochorenie, ktoré ovplyvnilo aj jej život doslova zo dňa na deň.

O svoje skúsenosti sa rozhodla podeliť na Facebooku, aby tak upozornila iné ženy na to, čo si majú všímať.

Rakovina prsníka je najčastejšie nádorové ochorenie žien. Najviac známym príznakom je nahmatanie hrčky v prsníku, avšak zmien, ktoré upozornia na znepokojujúcu diagnózu je viacero. Na jednu upozornila práve Sherrie, kde ku zverejnenej fotke pripísala: „Včera mi diagnostikovali rakovinu prsníka. Bol to pre mňa šok, pretože jediným príznakom je priehlbinka na prsníku.“ Znie začiatok veľmi intímnej spovede tejto statočnej ženy.

prejavy rakovina prsnika

Následne skrátene popisuje svoj príbeh: „Spozorovala som to na konci júna a o 2 dni som navštívila všeobecného doktora, ktorý ma odporučil k špecialistovi. Ultrazvuk odhalil nález a mamogram ho potvrdil, tak mi ešte v ten deň urobili biopsiu. Príliš som sa neobávala, pretože som necítila žiadnu hrčku alebo niečo. Bohužiaľ, výsledok je rakovina. Prosím, robte si pravidelné prehliadky a neignorujte nič, čo bude podozrivé. Ak by som pár dní dozadu nevidela príspevok s príznakmi ako je tento, nevedela by som, že to môže byť symptómom. Prosím zdieľajte a zvýšte povedomie o tejto chorobe.“

prejavy rakovina prsnika

Prevencia je základ

Toto onkologické ochorenie postihuje aj mužov, no oveľa menej. Napriek tomu, že ide o najčastejšiu nádorovú chorobu žien, pri jej skorom zachytení je liečba veľmi sľubná. Ako upozorňuje vo svojom odvážnom príspevku 37-ročná Sherrie, je veľmi dôležité absolvovať pravidelné prehliadky u svojho lekára, vďaka ktorým sa dá s prípadnými ťažkosťami bojovať.

prejavy rakoviny prsnika

prejavy rakoviny prsnika

Zdroj: zdraveprsia.sk, liverpoolecho.co.uk | Foto: Facebook, Freepik