Na Slovensku prebehol už 3. ročník hodnotenia nemocníc, a to pod záštitou Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Ocenenie získali tri nemocnice v každej kategórii. Ktoré sú tie najlepšie?

Všetky nemocnice pri hodnotení podliehali niekoľkým kritériám. Hodnotenie bolo zamerané na spokojnosť pacientov, kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti, hospodárenie a transparentnosť počas rokov 2013-2016. Nemocnice boli rozdelené do dvoch kategórií, a to na štátne univerzitné a fakultné nemocnice a všeobecné nemocnice.

Rebríček nemocníc v jednotlivých kategóriach bol zostavený na základe pridelených bodov jednotlivých kritérií. Je však potrebné upozorniť, že údaje nehodnotia komplexne kvalitu zdravotníckych zariadení, avšak informujú o ich fungovaní na základe dostupných faktov.

Na základe týchto informácií a dosiahnuté ratingu, INEKO zostavilo rebríček pričom najlepšie dopadli z univerzitných a fakultných nemocníc Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN, Fakultná nemocnica Nitra a Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica. Čo sa týka všeobecných nemocníc prvú trojku tvorí Ľubovnianska nemocnica, n.o., Nemocnica Košice-Šaca, a. s., 1. súkromná nemocnica a Nemocnica Poprad, a. s.

Celkové umiestnenie hodnotených nemocníc

Zdroj: INEKO | Foto: INEKO | Ilustračná foto: Freepik

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk