Či je von zima alebo teplo, niektoré potraviny pcháme do chladničky jednoducho stále. Hoci netušíme, odkiaľ sa vzal zvyk ich tam dávať, robíme to už tak nejako automaticky. Pri potravinách ako mlieko, jogurty, šunka či nedojedená polievka, je tento rituál prirodzený. Avšak niektoré jedlá tam jednoducho nepatria a my ich tam napriek tomu skladujeme.

S pocitom, že v chladničke všetko vydrží dlhšie, vkladáme tam potraviny, ktoré na to nie sú uspôsobené. Pri určitých druhoch jedla dokonca môže ich vôňa prejsť na iné potraviny a to predsa nechcete. Ktoré potraviny teda radšej vybrať z chladničky?

Cibuľa

Ak už ju nakrájate, nedávajte ju do chladničky. Radšej ju uskladnite na suchom, dobre vetranom a tmavom mieste, ale pozor, aby nezačala klíčiť. V chladničke by nemala byť najmä preto, že svojou arómou mení vôňu a chuť ostatných potravín.

Cesnak

Rovnako ako cibuľu, aj cesnak je potrebné udržiavať v suchu a na dobre vetranom mieste. Takto vydrží dlho čerstvý. Chladničku mu k čerstvosti vôbec nepomáha.

Avokádo

Ak patríte k milovníkom avokáda, nedávajte ho do chladničky. Radšej ho umiestnite do hnedého vrecka, ktoré neuzavretie. Inak by začalo prirýchlo zrieť. Ak chcete, aby rýchlejšie dozrelo, položte ho do misky s banánmi.

Paradajky

Hoci ich už automaticky dávame do chladničky, nemali by sme to robiť. Paradajky chladom strácajú svoju prirodzenú chuť a vôňu. Skladujte ich radšej pri izbovej teplote.

Melón

Kým nie je melón rozkrájaný, nemusíte ho dávať do chladničky. Keď už ho načnete, zabaľte ho do fólie a až potom ho dajte do chladničky.

Chlieb

Aj vy zvyknete dávať chlieb do chladničky, aby vydržal dlhšie čerstvý? Omyl. Chleba sa rýchlejšie vysúša. Ak chcete, aby skutočne vydržal dlhšie použite vrecko na chlieb a dajte ho na chladné a suché miesto.

Káva

Aj keď sa vraví, že káva by mala byť v chladničke, aby bolo zvýraznená jej chuť a vydržala dlhšie čerstvá, nerobte to. Káva totiž absorbuje vône z chladničky a to mení aj jej chuť.

Med

Možno vám príde zvláštne, že niekto dáva med do chladničky, ale niektorí ľudia to robia. Ak medzi nich patríte aj vy, prestaňte dávať med do chladničky. Je to absolútne zbytočné.

Zdroj: DailyMail | Foto: Freepik